Witamy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
Strona główna

 

Bezpieczeństwo dzieci oraz ich rozwój jest dla nas najważniejszy. Nasze działania opieramy na pedagogice planu daltońskiego. Dążymy do tego aby każdy przedszkolak był samodzielny, odpowiedzialny i potrafił współpracować z innymi. Inspirujemy wychowanków do działania, odkrywania i eksperymentowania. Zaspokajamy dziecięcą ciekawość, pomagamy w odnajdywaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania.

 

Naszą pracę budujemy na dobrych relacjach z rodzicami. Staramy się podtrzymywać tradycje i więzi międzypokoleniowe. Opierając się na tych wartościach, zdobyliśmy certyfikat za udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”.

 

Zdrowie Państwa dzieci jest dla nas niezwykle istotne. Zależy nam na ich dobrym samopoczuciu, prawidłowym rozwoju. W trosce o zdrowie naszych podopiecznych przystąpiliśmy do sieci przedszkoli promujących zdrowie. Kształtujemy właściwe nawyki żywieniowe - posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki, serwujemy zdrowe przekąski: warzywa, owoce, dbamy o ciągłą aktywność fizyczną, promujemy zdrowy styl życia.

 

Nasze przedszkole otacza wyjątkowy, duży ogród - a właściwie jest to posiadający własny mikroklimat park- stanowi on nawet w gorące, słoneczne dni, przyjemne miejsce do odpoczynku i zabawy. To teren, gdzie organizujemy sportowe zawody, artystyczne happeningi. Miejscem, gdzie cała społeczność przedszkola, dzieci, rodzice, pracownicy mają możliwość wspólnej zabawy podczas integrujących pikników.

 

Oferujemy szeroki wachlarz uroczystości przedszkolnych. Raz w miesiącu przedszkole odwiedzają muzycy z Filharmonii Podkarpackiej. Dzieci mają również możliwość oglądania ciekawych spektakli teatralnych. Ponadto organizujemy wiele wycieczek oraz konkursów dla dzieci. Kierujemy się zasadą, że pobyt dziecka w przedszkolu to przede wszystkim czas na dziecięcą i beztroską zabawę.

 

Zaufaj nam. Powierz nam swój Skarb.