I Mielecki Bieg Przedszkolaka

590

W czwartek 6 czerwca na stadionie MOSiR w Mielcu odbył się I Mielecki Bieg Przedszkolaka. W zawodach udział wzięły dzieci z mieleckich przedszkoli. Każde przedszkole reprezentowało 8 zawodników z grup 5- i 6-latków. Na trybunach nie zabrakło przedszkolaków, nauczycieli, opiekunów, rodziców, dziadków, przedstawicieli lokalnych władz, którzy dopingowali zawodnikom. Naszą imprezę sportową uświetniły występy cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pokazy gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zawodników oraz kibiców rozgrzewały na stadionie także instruktorki z Klubu Fitness Calypso przy tanecznych rytmach muzyki. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe złote medale oraz statuetkę i dyplom dla przedszkola. Celem tego typu imprezy jest popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji fizycznej wśród dzieci, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja mieleckich przedszkoli.
Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania I Mieleckiego Biegu Przedszkolaka.

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

042  W tym roku już kolejny raz nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiego Biegu Przedszkolaków. Każdemu udało się przebiec wyznaczony dystans i zdobyć medal. Poprzez organizowanie tego typu imprez pragniemy rozwinąć u dzieci pasję do sportu i aktywnego spędzania czasu. Wszystkim przedszkolakom GRATULUJEMY dołączenia do grona małych maratończyków.

Bezpieczny Patrol

022 W maju grupa Kangurki realizowała cykl zajęc nt. bezpieczeństwa. Przedszkolaki razem z bohaterami "Psiego Patrolu" poznały numery alarmowe oraz sytuacje, w których należy ich używać. poprzez zabawę dowiedziały się, jak właściwie zachowywać się w ruchu ulicznym, co to znaczy recykling, jak bezpiecznie uprawiać sport i wypoczywać. Przygotowały też prace plastyczne, w których pokazały jak przedszkole promuje zasady bezpieczeństwa.

Warsztaty z dietetykiem

009W dniu 17 maja grupy przedszkolne odwiedzila pani dietetyk. Było to pierwsze z cyklu spotań poświęcone zdrowemu stylowi zycia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani Ewelina tłumaczyła  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców. Wyjaśniła również  dzieciom , że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Ewelina w interesujący sposób przedstawiła dzieciom piramidę żywienia.  Omawiała produkty żywnościowe  na kolejnych piętrach piramidy -od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowszych po te,które w odżywianiu powinny sie znaleźć  w niewielkich ilościach.  Wszystkie dzieci  mogły brać  do ręki różne  produkty, a chętne mogły skosztować ziarna słoneczka, pestki dyni czy też migdały. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały do pokolorowania piramdę zywienia, żeby utrwalić zdobyte wiadomości.

Jak powstaje miód

013  W dniu 17.05.2019r. grupę Tygrysków odwiedził pan pszczelarz Eugeniusz Andrusiewicz – dziadziu Helenki i Natalki. Zaproszony gość przybył do nas towarzystwie kolegów pasjonujących się również pszczołami. Dzieci z grupy Tygryski oraz Króliczki podczas tego spotkania zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się, czym się żywią, jak spędzają zimę, jak powstaje miód, o ich zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Przedszkolaki miały okazję obserwować z bliska rój pszczół i odszukiwać królową. Ponadto miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza, obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, produkty wytworzone przez pszczoły oraz degustować różnego rodzaju miody. Na zakończenie każde dziecko dostało od pana pszczelarza świeczkę w kształcie ula. Spotkanie poszerzyło wiedzę przedszkolaków na temat pszczelarstwa i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

Bardzo dziękujemy za miłe i słodkie spotkanie!!!

«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»