Strona główna >>> Strefa Rodzica >>> Artykuł na stronę

NIE MA WSZAWICY W MIEJSKICH PRZESZKOLACH PUBLICZNYCH

W ciągu ostatnich tygodni nie było ani jednego przypadku wszawicy w mieleckich przedszkolach – wynika z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mielcu oraz dyrektorów miejskich przedszkoli, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Mielec. Tym samym nie potwierdzone zostały doniesienia lokalnych mediów o przypadkach tej choroby.

Przeglądy i kontrola pod kątem wykrycia wszawicy jest przeprowadzana w przedszkolach zawsze po okresie wakacyjnym. – Dyrektorzy przedszkoli reagują także za każdym razem, gdy pojawiają się doniesienia o wszawicy w innych placówkach na terenie miasta lub w bezpośredniej okolicy. Wówczas przeprowadza się dodatkowe kontrole pod tym względem, a gdy przypadek zostanie wykryty informowani są rodzice – powiedziała Barbara Grzech, miejski koordynator ds. przedszkoli. Dodała także, że po wykryciu wszawicy w przedszkolu i przekazaniu informacji do rodziców, kontrole są powtarzane, aż do braku wykrycia tej choroby.

certyfikatpm1.png