Witamy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
Strona główna >>> O nas

 

Bezpieczeństwo dzieci oraz ich rozwój jest dla nas najważniejszy. Nasze działania opieramy na pedagogice planu daltońskiego. Dążymy do tego aby każdy przedszkolak był samodzielny, odpowiedzialny i potrafił współpracować z innymi. Inspirujemy wychowanków do działania, odkrywania i eksperymentowania. Zaspokajamy dziecięcą ciekawość, pomagamy w odnajdywaniu odpowiedzi na nurtujące je pytania.

 

Naszą pracę budujemy na dobrych relacjach z rodzicami. Staramy się podtrzymywać tradycje i więzi międzypokoleniowe. Opierając się na tych wartościach, zdobyliśmy certyfikat za udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”.

 

Zdrowie Państwa dzieci jest dla nas niezwykle istotne. Zależy nam na ich dobrym samopoczuciu, prawidłowym rozwoju. W trosce o zdrowie naszych podopiecznych przystąpiliśmy do sieci przedszkoli promujących zdrowie. Kształtujemy właściwe nawyki żywieniowe - posiadamy własną kuchnię, w której przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki, serwujemy zdrowe przekąski: warzywa, owoce, dbamy o ciągłą aktywność fizyczną, promujemy zdrowy styl życia.

 

Nasze przedszkole otacza wyjątkowy, duży ogród - a właściwie jest to posiadający własny mikroklimat park- stanowi on nawet w gorące, słoneczne dni, przyjemne miejsce do odpoczynku i zabawy. To teren, gdzie organizujemy sportowe zawody, artystyczne happeningi. Miejscem, gdzie cała społeczność przedszkola, dzieci, rodzice, pracownicy mają możliwość wspólnej zabawy podczas integrujących pikników.

 

Oferujemy szeroki wachlarz uroczystości przedszkolnych. Raz w miesiącu przedszkole odwiedzają muzycy z Filharmonii Podkarpackiej. Dzieci mają również możliwość oglądania ciekawych spektakli teatralnych. Ponadto organizujemy wiele wycieczek oraz konkursów dla dzieci. Kierujemy się zasadą, że pobyt dziecka w przedszkolu to przede wszystkim czas na dziecięcą i beztroską zabawę.

 

Zaufaj nam. Powierz nam swój Skarb.

 

 

 

 

 


certyfikatpm1.png