Witamy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
Strona główna >>> O nas

 

Nasze przedszkole jest miejscem, w którym malutki człowiek zaczyna odkrywać,a następnie rozwijać swoje talenty. Wszyscy w naszym przedszkolu pracują wspólnie dla dobra najmniejszych,  których poczucie bezpieczeństwa, radość i chęć przebywania z nami stają się priorytetami w naszej wdzięcznej pracy.  Przedszkole „Kubusia Puchatka” to miejsce, w którym panuje rodzinna atmosfera. Nasze przedszkole uwzględnia specjalistyczne diety oraz upodobania wegetariańskie. Posiadamy piec konwekcyjno  -  parowy służący do beztłuszczowego smażenia, pieczenia oraz parowania posiłków. Pozwala on na zachowanie w potrawach wszystkich witamin i składników mineralnych, a także ograniczenie soli i tłuszczu. Warto również wspomnieć o tym, że wszystkie potrawy wytwarzane są w naszej kuchni. Dzięki temu posiłki nasze są zdrowsze  i smaczniejsze. W czasie śniadania zachęcamy naszych podopiecznych do komponowania własnych kanapek! Wszystkie dzieci są pod stałą opieką psychologa i logopedy. Po  obiedzie każda z grup ma możliwość wyciszenia się na chwilkę. Dzieci starsze słuchają bajek i wierszy czytanych przez nauczycielki, mogą posłuchać cichej muzyki, poprzeglądać książki lub gazetki. Dzieci młodsze korzystają z drzemki poobiedniej.