Witamy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
Strona główna >>> Przedszkole Promujące Zdrowie


 


Sportowe powitanie wiosny

 026   21 marca przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”.  W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Dzieci piosenkami, zabawami, gimnastyką i konkursami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Przedszkolaki wiedzą, że ruch to zdrowie i chętnie wykonywały ćwiczenia, które proponowała im wiosna. Nie zapomniały przy tym o  pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Kiedy już zima odeszła pojawila sie wiosna z zielonym gaikiem przystrojownym w kolorowe wstążeczki. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom.

Więcej…
 

 


 

Sam komponuję kanapki

 

0111 Samodzielność to umiejętność, którą należy rozwijać już u najmłodszych. Nasze przedszkolaki podejmują próby samodzielnego przygotowywania śniadań. Samodzielnie przygotowana zdrowa kanapka smakuje najbardziej i szybko znika z talerzyka.

Więcej…
 

Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy

  023   Owoce są źródłem witamin, dlatego zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie najmłodszych do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym przedszkolaki z grupy Kangurki zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Króliczki natomiast poznały działanie wyciskarki do owoców i przygotowały zdrowy sok jabłkowy.

Więcej…
 

 


 

Gazetka

 

Przedszkolaczek   - zachecamy do zapoznania się z naszą

                                  gazetką

 

 

 

 


 

Kulig

023 Każda pora roku jest własciwa, żeby promować aktywne formy wypoczynku. W piekny, zimowy dzień wybraliśmy sie z przedszkolami na kulig, który sprawil dzieciom wiele radości. Wszystkim dopisywały humory, było duzo śmiechu. Ten dzień pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

Więcej…
 

 

 


 

 Przekąski warzywno - owocowe

046

Nasze przedszkole stara się kształtować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Przykładem tego są przygotowywane przez dzieci smakowite, bogate w witaminy przekąski owocowo warzywne.

Więcej…
 

 


 

Co to jest Przedszkole Promujace Zdrowie?

 

We wrześniu br. rozpoczęliśmy starania o włączenie naszego przedszkola do sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Ponieważ realizujemy szeroki zakres treści dotyczących zdrowia , chcemy aby uwieńczeniem naszych i Państwa dzieci starań był certyfikat ,,Przedszkole Promujące Zdrowie’’.

Na wiek przedszkolny przypada kształtowanie się podstawowych zachowań zdrowotnych, a wszelkie nieprawidłowości mogą być trudne do zmiany w dalszych latach życia. Pracownicy przedszkola mają codzienny kontakt z rodzicami lub opiekunami dzieci, co stwarza ogromne możliwości współpracy w rozwijaniu ich kompetencji wychowawczych oraz tych dotyczących dbałości o zdrowie. Przedszkole odgrywa więc bardzo ważną rolę – taka szansa nie powtarza się już na kolejnych etapach edukacyjnych.

Więcej…
 
certyfikatpm1.png