Witamy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
Strona główna >>> Przedszkole Promujące Zdrowie


 


 

Rok szkolny 2019/2020

 

 


Sałatka owocowa - Wesołe Misie

021

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Sałatka warzywno - owowcowa - Tygryski

053

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Dzień Przedszkolaka na sportowo

065W tym roku Dzień Przedszkolaka świętowaliśmy ze sportowcami z LKS Mielec i gościem specjalnym - królową sportu Lekkoatletyką.

 

 

 

 


 

Rok szkolny 2018/2019

 

 


 

 

I Mielecki Bieg Przedszkolaka

590   

W czwartek 6 czerwca na stadionie MOSiR w Mielcu odbył się I Mielecki Bieg Przedszkolaka. W zawodach udział wzięły dzieci z mieleckich przedszkoli. Każde przedszkole reprezentowało 8 zawodników z grup 5- i 6-latków. Na trybunach nie zabrakło przedszkolaków, nauczycieli, opiekunów, rodziców, dziadków, przedstawicieli lokalnych władz, którzy dopingowali zawodnikom. Naszą imprezę sportową uświetniły występy cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz pokazy gimnastyki artystycznej w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zawodników oraz kibiców rozgrzewały na stadionie także instruktorki z Klubu Fitness Calypso przy tanecznych rytmach muzyki. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe złote medale oraz statuetkę i dyplom dla przedszkola. Celem tego typu imprezy jest popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji fizycznej wśród dzieci, promocja zdrowego stylu życia oraz integracja mieleckich przedszkoli.
Dziękujemy bardzo wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowania I Mieleckiego Biegu Przedszkolaka.

Więcej…
 

 


 

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

042  W tym roku już kolejny raz nasze przedszkole przyłączyło się do Ogólnopolskiego Biegu Przedszkolaków. Każdemu udało się przebiec wyznaczony dystans i zdobyć medal. Poprzez organizowanie tego typu imprez pragniemy rozwinąć u dzieci pasję do sportu i aktywnego spędzania czasu. Wszystkim przedszkolakom GRATULUJEMY dołączenia do grona małych maratończyków.

Więcej…
 

 


Bezpieczny Patrol

 

022 W maju grupa Kangurki realizowała cykl zajęc nt. bezpieczeństwa. Przedszkolaki razem z bohaterami "Psiego Patrolu" poznały numery alarmowe oraz sytuacje, w których należy ich używać. poprzez zabawę dowiedziały się, jak właściwie zachowywać się w ruchu ulicznym, co to znaczy recykling, jak bezpiecznie uprawiać sport i wypoczywać. Przygotowały też prace plastyczne, w których pokazały jak przedszkole promuje zasady bezpieczeństwa.

Więcej…
 

 


Warsztaty z dietetykiem

 

009W dniu 17 maja grupy przedszkolne odwiedzila pani dietetyk. Było to pierwsze z cyklu spotań poświęcone zdrowemu stylowi zycia. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani Ewelina tłumaczyła  dlaczego  należy  ograniczać słodycze  i słodkie napoje,  a zwiększyć  spożycie  warzyw  i  owoców. Wyjaśniła również  dzieciom , że oprócz dobrego żywienia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. Pani Ewelina w interesujący sposób przedstawiła dzieciom piramidę żywienia.  Omawiała produkty żywnościowe  na kolejnych piętrach piramidy -od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowszych po te,które w odżywianiu powinny sie znaleźć  w niewielkich ilościach.  Wszystkie dzieci  mogły brać  do ręki różne  produkty, a chętne mogły skosztować ziarna słoneczka, pestki dyni czy też migdały. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały do pokolorowania piramdę zywienia, żeby utrwalić zdobyte wiadomości.

Więcej…
 

 


Jak powstaje miód

013  W dniu 17.05.2019r. grupę Tygrysków odwiedził pan pszczelarz Eugeniusz Andrusiewicz – dziadziu Helenki i Natalki. Zaproszony gość przybył do nas towarzystwie kolegów pasjonujących się również pszczołami. Dzieci z grupy Tygryski oraz Króliczki podczas tego spotkania zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się, czym się żywią, jak spędzają zimę, jak powstaje miód, o ich zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Przedszkolaki miały okazję obserwować z bliska rój pszczół i odszukiwać królową. Ponadto miały przyjemność przymierzyć strój pszczelarza, obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, produkty wytworzone przez pszczoły oraz degustować różnego rodzaju miody. Na zakończenie każde dziecko dostało od pana pszczelarza świeczkę w kształcie ula. Spotkanie poszerzyło wiedzę przedszkolaków na temat pszczelarstwa i na pewno pozostanie na długo w ich pamięci.

Bardzo dziękujemy za miłe i słodkie spotkanie!!!

Więcej…
 

 


 

Jujutsu - pokaz sztuk walki

 

 030

Więcej…
 

 

Światowy Dzień Czekolady

 

034   W piątek 12 kwietnia Kangurki obchodziły Światowy Dzień Czekolady. Przedszkolaki zapoznały się
z etapami powstawania czekolady i jej różnymi rodzajami. Wysłuchały ciekawostek na temat
czekoladowych przysmaków. Dzieci rozpoznawały, nazywały oraz dzieliły na sylaby różne rodzaje słodyczy.
Zdobyły również wiedzę na temat zdrowego odżywiania się oraz skutków zjadania zbyt dużej ilości
słodkich rzeczy.
Następnie w parach ułożyły czekoladowe puzzle, wykazując się przy tym umiejętnością zgodnego współdziałania.
Nie zabrakło również degustacji czekoladowych smakołyków.

Więcej…
 

 


Sportowe powitanie wiosny

 026   21 marca przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”.  W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a przede wszystkim kolor zielony. Dzieci piosenkami, zabawami, gimnastyką i konkursami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Przedszkolaki wiedzą, że ruch to zdrowie i chętnie wykonywały ćwiczenia, które proponowała im wiosna. Nie zapomniały przy tym o  pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. Kiedy już zima odeszła pojawila sie wiosna z zielonym gaikiem przystrojownym w kolorowe wstążeczki. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom.

Więcej…
 

 


 

Sam komponuję kanapki

 

0111 Samodzielność to umiejętność, którą należy rozwijać już u najmłodszych. Nasze przedszkolaki podejmują próby samodzielnego przygotowywania śniadań. Samodzielnie przygotowana zdrowa kanapka smakuje najbardziej i szybko znika z talerzyka.

Więcej…
 

Zdrowo jemy, zdrowo żyjemy

  023   Owoce są źródłem witamin, dlatego zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie najmłodszych do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym przedszkolaki z grupy Kangurki zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Króliczki natomiast poznały działanie wyciskarki do owoców i przygotowały zdrowy sok jabłkowy.

Więcej…
 

 


 

Gazetka

 

Przedszkolaczek   - zachecamy do zapoznania się z naszą

                                  gazetką

 

 

 

 


 

Kulig

023 Każda pora roku jest własciwa, żeby promować aktywne formy wypoczynku. W piekny, zimowy dzień wybraliśmy sie z przedszkolami na kulig, który sprawil dzieciom wiele radości. Wszystkim dopisywały humory, było duzo śmiechu. Ten dzień pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

Więcej…
 

 

 


 

 Przekąski warzywno - owocowe

046

Nasze przedszkole stara się kształtować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Przykładem tego są przygotowywane przez dzieci smakowite, bogate w witaminy przekąski owocowo warzywne.

Więcej…
 

 


 

Co to jest Przedszkole Promujace Zdrowie?

 logo11nowe

We wrześniu br. rozpoczęliśmy starania o włączenie naszego przedszkola do sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Ponieważ realizujemy szeroki zakres treści dotyczących zdrowia , chcemy aby uwieńczeniem naszych i Państwa dzieci starań był certyfikat ,,Przedszkole Promujące Zdrowie’’.

Na wiek przedszkolny przypada kształtowanie się podstawowych zachowań zdrowotnych, a wszelkie nieprawidłowości mogą być trudne do zmiany w dalszych latach życia. Pracownicy przedszkola mają codzienny kontakt z rodzicami lub opiekunami dzieci, co stwarza ogromne możliwości współpracy w rozwijaniu ich kompetencji wychowawczych oraz tych dotyczących dbałości o zdrowie. Przedszkole odgrywa więc bardzo ważną rolę – taka szansa nie powtarza się już na kolejnych etapach edukacyjnych.

Więcej…
 
certyfikatpm1.png