Witamy na stronie internetowej Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka
Strona głównaZdrowo jemy, zdrowo żyjemy

  023   Owoce są źródłem witamin, dlatego zachęcamy dzieci do ich spożywania. Najlepszym sposobem na przekonanie najmłodszych do spożywania owoców są działania praktyczne, dzięki którym przedszkolaki z grupy Kangurki zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Była to również okazja do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych i zagranicznych. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości. Króliczki natomiast poznały działanie wyciskarki do owoców i przygotowały zdrowy sok jabłkowy.

 

 


 

Gazetka

 

Przedszkolaczek   - zachecamy do zapoznania się z naszą

                                  gazetką

 

 

 

 


 

Kulig

023 Każda pora roku jest własciwa, żeby promować aktywne formy wypoczynku. W piekny, zimowy dzień wybraliśmy sie z przedszkolami na kulig, który sprawil dzieciom wiele radości. Wszystkim dopisywały humory, było duzo śmiechu. Ten dzień pozostanie na długo w naszych wspomnieniach.

 

 

 


 

 Przekąski warzywno - owocowe

046

Nasze przedszkole stara się kształtować u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe. Przykładem tego są przygotowywane przez dzieci smakowite, bogate w witaminy przekąski owocowo warzywne.

 

 


 

Co to jest Przedszkole Promujace Zdrowie?

 logo11nowe

We wrześniu br. rozpoczęliśmy starania o włączenie naszego przedszkola do sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie. Ponieważ realizujemy szeroki zakres treści dotyczących zdrowia , chcemy aby uwieńczeniem naszych i Państwa dzieci starań był certyfikat ,,Przedszkole Promujące Zdrowie’’.

Na wiek przedszkolny przypada kształtowanie się podstawowych zachowań zdrowotnych, a wszelkie nieprawidłowości mogą być trudne do zmiany w dalszych latach życia. Pracownicy przedszkola mają codzienny kontakt z rodzicami lub opiekunami dzieci, co stwarza ogromne możliwości współpracy w rozwijaniu ich kompetencji wychowawczych oraz tych dotyczących dbałości o zdrowie. Przedszkole odgrywa więc bardzo ważną rolę – taka szansa nie powtarza się już na kolejnych etapach edukacyjnych.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 3 z 3